تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

درباره بلاگ

چطور می توانید بهترین روانشناس را پیدا کنید؟

چطور می توانید بهترین روانشناس را پیدا کنید؟

چطور میتوانید چنین متخصصی را پیدا کنید؟

از دیگران راهنمایی بگیرید
از دوستان یا اعضاء خانواده تان بخواهید که اگر روانشناس خوبی را می شناسند، به شما معرفی کنند. دوستان و نزدیکان معمولاً اولین مرجعی هستید که افراد به آنها مراجعه میکنند، فقط باید مطمئن شوید که آنها قصد دخالت ندارند و میخواهند از شما حمایت کنند.

همچنین میتوانید از افرادی که با آنها همکاری داشته اید و به آنها اعتماد دارید، کمک بگیرید. حسابدار، پزشک، دندانپزشک، وکیل و هر متخصص دیگری که با او رابطه دارید و میتوانید به رازداریاش اعتماد کنید، منبع خوبی به شمار می آید. تمام این متخصصین صاحب کسب و کار معتبری هستند و خدمات تخصصی ارائه میدهند، بنابراین ممکن است در تعاملات خود با روانشناسان مجربی آشنا شده باشند.

هنگامی که از دیگران می خواهید شما را به یک مشاور یا روانشناس ماهر معرفی کنند، هیچ نیازی نیست که وارد جزئیات شوید و بگویید که چرا دنبال روانشناس میگردید. فقط کافی است که بگویید: “دچار مشکل شده ام و فکر کردم که بهتر است با روانشناس درباره ی مشکلم صحبت کنم. شما کسی را میشناسید؟”

از یک مشاور آشنا به عنوان منبع کمک بگیرید
اگر دوستتان یا دوست دوستتان مشاور است، از او بخواهید که مشاور مجربی را به شما معرفی کند. مشاورین و روانشناسان دائماً با یکدیگر در ارتباط هستند. مشاورین آشنا درک می کنند که به هر دلیلی که خودتان می دانید، تمایلی برای مراجعه به آنها ندارید و فقط می خواهید که در پیدا کردن یک مشاور مناسب به شما کمک کنند. به عبارت دیگر حتی اگر فکر می کنید که مراجعه به مشاور خواهرتان کار درستی نیست، چنانچه خواهرتان مشاورش را واقعاً دوست دارد، او می تواند چند مشاور خوب و کار بلد را به شما معرفی کند.

از همکارانتان کمک بگیرید
برنامه ی کمک به کارکنان در بسیاری از ادارات و محیطهای شغلی وجود دارد. این خدمات به صورت داخلی یا خارجی و با هدف پشتیبانی عاطفی از کارکنان و ارائه مشاوره ضمن حفظ حریم شخصی کارکنان عرضه میشود. این برنامه های کمکی غالباً از سوی بخش منابع انسانی ارائه می شود، بنابراین درباره ی وجود این برنامه ها و نحوه ی استفاده از آنها میتوانید از این بخش سوال کنید. معمولاً میتوانید چند جلسه رایگان از خدمات مشاوره استفاده کنید و چنانچه تمایل به ادامه درمان داشته باشید به روانشناس طرف قرارداد بیمه ارجاع داده میشوید.

مدرسه و دانشگاه منبع جستجوی خوبی است
احتمالاً مدرسه ی فرزندتان دارای مشاور است و این مشاور آشنا روانشناسان یا مشاورینی را در ناحیه ی سکونت تان میشناسد که در صورت لزوم پذیرای شما یا فرزندتان باشند. بهره گیری از خدمات سلامت روان نیز در پردیس های دانشگاهی رو به فزونی است. مراکز مشاوره در پردیس های دانشگاهی به صورت دائمی از خدمات مددکاران اجتماعی و روانشناسان مجربی بهره میگیرند که در حل مشکلات مختلف به دانشجویان کمک میکنند. مانند برنامه ی کمک به کارکنان، اگر به خدمات بلندمدت تری نیاز داشته باشید، به متخصصین خارج از سازمان معرفی خواهید شد. همچنین همواره میتوانید از مشاورین مرکز تحصیلی خود بخواهید که شما را به یک روانشناس یا مشاور خوب معرفی کنند.

از اینترنت استفاده کنید
در وب سایتهای معتبر فهرستی از بهترین روانشناسان و مشاورین ارائه میشود. یک فهرست خوب باید اطلاعاتی را دربارهی صلاحیت های متخصص، حوزه های تخصصی و تجربه ی وی دربر داشته باشد. همچنین اطلاعات لازم مانند شماره تماس، آدرس مطب، ساعات کاری مطب و قرارداد با بیمه نیز باید در این فهرست ها ذکر شود.

در گوگل جستجو کنید
بعد از آن که به چند اسم رسیدید، وقت آن است که این اسم ها را در گوگل جستجو کنید. اگر متخصص مورد نظرتان وبلاگ یا وب سایت دارد، حتماً به آن مراجعه کنید. با توجه به نوشته های متخصص یا نظرات دیگران درباره ی او غالباً میتوانید به دیدی کلی از شخصیت و مهارت او برسید. فقط به خاطر داشته باشید که بسیاری از مشاورین خوب و باتجربه وب سایت ندارند؛ بنابراین پیدا نکردن آنها در اینترنت دلیلی برای کنار گذاشتن شان نیست.

از مشاوره آنلاین کمک بگیرید
اگر در ناحیه ای زندگی میکنید که دسترسی محلی به متخصصین سلامت روان برایتان دشوار است، میتوانید از مشاوره آنلاین و تلفنی کمک بگیرید که با استفاده از برنامه هایی مانند اسکایپ، تلگرام یا واتس اپ قابل انجام است. مشاوره آنلاین خدمتی تخصصی است که در بستر دنیای پیشرفته ی امروز ممکن شده است و با استفاده از آن میتوانید با مشاورین سراسر دنیا گفتگو کنید.

به سایت درمان نیاز مراجعه کنید

منبع: رادیو عشق

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

بالا